1A BOYS REGION 3
Weight Class : 106
1. 10-OSCAR ORTIZ (CONN)	CONNELL      	4-2
2. 10-DAVID PETERSON (HILD)	HIGHLAND     
3. 10-MIGUEL CANALES (WARD)	WARDEN       	3-0
4. 11-JESUS DOMINGUEZ (WARD)	WARDEN       
5. 09-KIKI CHABOLLA (ROYL)	ROYAL        	7-3
6. 09-ROLANDO GUZMAN (GRAN)	GRANGER      
Weight Class : 113
1. 10-VICTOR ALMAGUER (GRAN)	GRANGER      	1-0
2. 11-RICKY ALMAGUER (GRAN)	GRANGER      
3. 12-JOSE CERVANTES(CONN)	CONNELL      	8-1
4. 09-ANTONIO GOMEZ (WAHL)	WAHLUKE      
5. 09-JOSIAH GUERRA (WARD)	WARDEN       	PIN 3:10
6. 09-STEVEN TORO (ROYL)	ROYAL        
Weight Class : 120
1. 12-JOSHUA SALCEDO (GRAN)	GRANGER      	5-2
2. 12-ANDRES TEREZA (HILD)	HIGHLAND     
3. 11-JUAN PABLO SALCEDO (HILD)	HIGHLAND     	7-5
4. 09-TYSON YAMANE (WARD)	WARDEN       
5. 11-SETH GARCIA (KION)	KIONA BENTON 	4-0
6. 09-DAVID GRAHAM (KION)	KIONA BENTON 
Weight Class : 126
1. 12-ADRIAN GUERRERO (GRAN)	GRANGER      	FORFEIT
2. 09-ADRIAN MORALES (GRAN)	GRANGER      
3. 11-RAMSES RODELO (WARD)	WARDEN       	FORFEIT
4. 10-CARLOS HERNANDEZ (ROYL)	ROYAL        
5. 11-KASEY JOHNSON (ZILL)	ZILLAH       	15-0
6. 09-JOSEPH ST. GEORGE (ZILL)	ZILLAH       
Weight Class : 132
1. 12-VICENTE MIRELES (MABT)	MABTON       	PIN 1:37
2. 12-JESSY GONZALES (ZILL)	ZILLAH       
3. 10-JONAH MACIAS (GRAN)	GRANGER      	4-2
4. 09-RAUL MARTINEZ (WARD)	WARDEN       
5. 09-CODY JENKS (CONN)	CONNELL      	FORFEIT
6. 12-THOMAS ROBBINS (ZILL)	ZILLAH       
Weight Class : 138
1. 12-CORTES HERNANDEZ (ZILL)	ZILLAH       	5-2
2. 12-KALE SETZER (KION)	KIONA BENTON 
3. 11-CHRISTIAN FRANCISCO (ZILL)	ZILLAH       	2-1
4. 11-DEAN ENSTAD (GOLD)	GOLDENDALE   
5. 11-SAUL HINOJOSA (WARD)	WARDEN       	PIN 4:03
6. 11-JESUS DESANTOS (HILD)	HIGHLAND     
Weight Class : 145
1. 11-ROBERTO OROZCO (CONN)	CONNELL      	3-1
2. 10-DIEGO HERNANDEZ (ZILL)	ZILLAH       
3. 10-EMILIO PRUNEDA (WARD)	WARDEN       	PIN 4:49
4. 12-ANGEL AGUILAR (HILD)	HIGHLAND     
5. 10-ROBERT HOMER (CBUR)	COLUMBIA BURB	9-4
6. 12-TREVOR MIANECKI (ROYL)	ROYAL        
Weight Class : 152
1. 12-SHANE MCMURRY (ZILL)	ZILLAH       	2-0
2. 12-TUCKER SIMONTON (CBUR)	COLUMBIA BURB
3. 11-BRANDON MARQUEZ (MABT)	MABTON       	12-4
4. 12-KRIS YOUNG (KION)	KIONA BENTON 
5. 11-ETHAN TUNING (ZILL)	ZILLAH       	7-0
6. 11-DANNY TRACY (RVEW)	RIVERVIEW    
Weight Class : 160
1. 11-EMILIO BUSTOS (ROYL)	ROYAL        	7-4
2. 12-ABEL MORALES (GRAN)	GRANGER      
3. 12-HARLEY PRESCOTT (RVEW)	RIVERVIEW    	14-3
4. 10-TYLER MCTEE (NVAL)	NACHES VALLEY
5. 11-CHRIS WARFORD (ZILL)	ZILLAH       	12-10
6. 10-EXAVIER TREDDENBARGER (CBUR)	COLUMBIA BURB
Weight Class : 170
1. 12-ALEX MYRICK (ROYL)	ROYAL        	3-0
2. 12-JIM MYERS (ZILL)	ZILLAH       
3. 10-DAVID CANTU (GRAN)	GRANGER      	6-4
4. 11-KYLE WILKINS (GOLD)	GOLDENDALE   
5. 10-DAKOTA VAN HOLLENBEKE (KION)	KIONA BENTON 	17-5
6. 11-IRVIN OROPEZA (WAHL)	WAHLUKE      
Weight Class : 182
1. 11-CRUZ DEL ANGEL (KION)	KIONA BENTON 	PIN 1:27
2. 12-CHRISTIAN GUERRERO (ROYL)	ROYAL        
3. 11-JACK YORGESEN (WAHL)	WAHLUKE      	6-1
4. 12-LUIS OCHOA (ZILL)	ZILLAH       
5. 09-DAVID ALEGRIA (GRAN)	GRANGER      	PIN 4:37
6. 11-REGGIE SARGEANT (GOLD)	GOLDENDALE   
Weight Class : 195
1. 12-ABIDAN DUARTE (GRAN)	GRANGER      	FORFEIT
2. 11-ELI GALENO (GRAN)	GRANGER      
3. 11-GREG HEINEN (CONN)	CONNELL      	8-5
4. 10-RUVIM TYUTYUNNIK (RVEW)	RIVERVIEW    
5. 09-TANNER COOK (KION)	KIONA BENTON 	PIN 3:52
6. 12-STUART STEWART (CLEL)	CLE ELUM ROSY
Weight Class : 220
1. 12-ADAM HANSEN (WARD)	WARDEN       	PIN 0:48
2. 10-ALEX DIAZ (ZILL)	ZILLAH       
3. 11-ISRAEL VALENCIA (WARD)	WARDEN       	PIN 0:35
4. 11-ZACK CULLY (GOLD)	GOLDENDALE   
5. 12-JAIME JIMENEZ (WAHL)	WAHLUKE      	PIN 0:35
6. 11-EDUARDO ORTIZ (WAHL)	WAHLUKE      
Weight Class : 285
1. 12-JEREMIAH ATKINS (ZILL)	ZILLAH       	7-5
2. 11-CODY ZYPH (KION)	KIONA BENTON 
3. 12-KYLE HALL (RVEW)	RIVERVIEW    	PIN 5:06
4. 10-JOSEPH PRUNEDA (WARD)	WARDEN       
5. 10-GAVIN BRUMLEY (NVAL)	NACHES VALLEY	PIN 3:39
6. 11-ALEX GONZALEZ (KION)	KIONA BENTON